Jaké materiály jsou vhodné pro velkoplošný tisk?

Zajímá vás, které materiály jsou vhodné pro velkoformátový tisk? Připravili jsme pro vás praktický přehled materiálů a účely, pro jejichž využití se hodí.

Bannery jsou in
Vidíte je všude, kam se podíváte. Venku i vevnitř. Poutají vaši pozornost, informují, lákají, prodávají. Plachty neboli bannery patří mezi nejoblíbenější reklamní materiály. Jsou odolné a vhodné prakticky na jakékoliv využití. Přinášíme vám přehled nejběžnějších PVC materiálů, na které můžete tisknout.

PVC síťoviny (Mesh)
Mesh jsou plachty, které jsou určené pro venkovní reklamu. Jsou lehké a odolné proti vnějším vlivům. Síťovina je lehce průhledná. Má totiž malé otvory, které propouštění světlo, proto je vhodná například pro venkovní reklamu před okny. Doporučujeme síťovinu umístit také na stavební konstrukce nebo na lešení. Využívá se i pro bannery na hudebních festivalech. Mesh se poutá plastovými nebo kovovými úchytkami a dá se také svařovat.

PVC banner (Frontlit)
Frontlit patří mezi nejoblíbenější materiály v signmakingu. Je odolný a trvanlivý. PVC banner je hladký a má matný povrch, díky čemuž barvy zůstávají syté a neblednou. Běžně se používá do interiéru i exteriérů. Pevnost materiálu umožňuje svařování a vytváření velkých reklamních sdělení. Oproti síťovině není průsvitný, je proto možné jej nasvítit pouze zepředu.

PVC blockout
Blockout banner patří mezi nejpevnější reklamní materiály. Proto se nejčastěji využívá pro venkovní reklamu. Nepropouští světlo a hodí se na oboustranný tisk. Lze jej svařovat, nemusíte se tedy omezovat velikostí materiálu.

PVC backlit
Bannery z backlitu jsou odlehčené a průsvitné. Prosvětlují a rozptylují světelné záření, proto se využívají hlavně u světelné reklamy. Aby byly barvy na backlitu dostatečně syté, tiskne se stejný motiv na obě strany banneru. Používají se na propagaci na velké vzdálenosti.

PP a HDPE bannery
PP a HDPE bannery jsou ekologickou variantou klasických bannerů, protože jsou recyklovatelné. Zároveň působí přirozeně a elegantně. Jsou proto ideální pro interiérovou reklamu.

 

Billboardy, plakáty a venkovní tapety

K signmakingu si nepatří jenom bannery z PVC materiálů. Jaké jsou další možnosti?

Billboardové a CLV papíry
Hledáte vhodný materiál pro plošnou outdoorovou reklamu? Využijte CLV a billboardové papíry, které jsou určené pro reklamu na větší vzdálenosti. Zde je kladen důraz na rychlost a objem tisku.

Fotopapíry
Potřebujete velkoplošný tisk fotografií? Fotopapíry vám umožní dokonalé převedení vysoké kvality barev na velký formát, jsou proto vhodné pro tisk plakátů.

Potisknutelné tapety
Máte rádi tapety, ale toužíte po originálním vzoru? Zapojte fantazii a vymyslete si vlastní motiv a tvary! Ozvláštněte pracovní interiér a užívejte si jedinečnou atmosféru, kterou tapety vytvoří.

Už jste si vybrali, na který materiál chcete tisknout? Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy!